Slogen
אודות
תחומי פעילות
מה חדש
פרסומים
החברה הערבית

שולחן עגול בכנסת בנושא הקמת נציבות שוויון בישראל:
"גוף שוויון מוצלח חייב להיות עצמאי ובעל כלים לבקר את הממשלה"

30.6.14

כך אמרה אוולין קולינס מנכ"לית נציבות השוויון בצפון אירלנד בכנס מיוחד ביוזמת ח"כ מרב מיכאלי שמטרתו לבחון הקמת נציבות שוויון עצמאית בישראל

ח"כ מרב מיכאלי: "הנציבויות הקיימות כפופות היום לממשלה שהיא אחד ממחוללי האפליה והאי-שוויון הסמויים והגלויים כאחת. בישראל נדרש גוף גדול וחזק שיקדם מדיניות, חקיקה ואכיפה של שוויון לכל קבוצות האוכלוסייה בכל תחומי החיים, ושיטמיע במדינה ובחברה סטנדרטים של שוויון. הכנסת היא זו שהקימה את נציבויות השוויון וזו אחריותנו כמחוקקות ומחוקקים לעצב את הדור הבא של גוף שוויון עצמאי ואפקטיבי שיקדם את השוויון בישראל"

חברת הכנסת מרב מיכאלי קיימה אתמול (ב') שולחן עגול בכנסת שעסק באפשרות להקמת נציבות שוויון בישראל שתופקד על מיגור האפליה בחברה הישראלית כלפי מגוון קבוצות אוכלוסייה בכל תחומי החיים.

בדיון שהתקיים בשיתוף יוזמת קרן אברהם, שדולת הנשים בישראל והמכון הישראלי לדמוקרטיה השתתפו חברי כנסת ממגוון מפלגות: ח"כ יעקב מרגי, ח"כ אורי מקלב, ח"כ משה גפני, ח"כ אחמד טיבי, ח"כ מסעוד גנאיים, ח"כ באסל גאטס, ח"כ פנינה תמנו-שטה, ח"כ דב חנין.

הדיון נפתח בהרצאה של אוולין קולינס, מנכ"לית נציבות השוויון של צפון אירלנד ויו"ר רשת גופי השוויון של אירופה, שסיפרה על הניסיון האירופי ועל כך שרבים מגופי השוויון קמו בתהליך הדרגתי: "יש שני אלמנטים מרכזיים להצלחה - עצמאות ואפקטיביות. עצמאות משמעה בין היתר היכולת לנהל תיקים משפטיים מול הממשלה ולבקר החלטות של הממשלה שפוגעות בשוויון". קולינס הוסיפה כי "גופי שוויון משחקים תפקיד חיוני בחברות דמוקרטיות ומייצגים הכרה של המדינה בחשיבות של הוגנות ושוויון הזדמנויות עבור כולם, ואמצעי ללקיחת אחריות על מימוש השוויון וטיפול בהפליה".

הזכות לשוויון הוכרה בישראל כעיקרון יסוד במגילת העצמאות, בפסיקת בית המשפט העליון ובשורה של דברי חקיקה של הכנסת לאורך השנים. לצד הכרה עקרונית זו, נדרשים מנגנונים שיאפשרו את הגשמת העיקרון במציאות – מנגנונים לטיפול במופעים של אפליה, ולהבטחת עיצובה של מדיניות המקדמת שוויון. הקמתן של שתי נציבויות שוויון בישראל נועדה לשנות מציאות זו: נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות שהוקמה בשנת 2000 כיחידה במשרד המשפטים, ונציבות שוויון הזדמנויות בעבודה שהוקמה בשנת 2008 כיחידה במשרד הכלכלה. לצד פעילות משמעותית מאד של הנציבויות הללו בשנים שחלפו מאז הקמתן, ניתן כעת גם להצביע על מספר בעיות עקרוניות במידת עצמאותן, סמכויותיהן, כוח האדם והמשאבים העומדים לרשותן, ההופכות את כוחן למוגבל.

השולחן העגול שכונס בכנסת, בהשתתפות אוולין קולינס, מנכ"לית נציבות השוויון של צפון אירלנד ויו"ר רשת גופי השוויון של אירופה, נועד לאפשר למחוקקים, ארגוני החברה האזרחית ופקידי הממשלה בישראל ללמוד מהניסיון האירופי בדרך לשיפור המנגנונים לאכיפת השוויון בארץ.
נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה, עו"ד ציונה קניג-יאיר אמרה כי אחרי שש שנות פעילות ברור כי עצמאות היא גורם מפתח באפקטיביות של הנציבות: "אין לנו היום היכולת לאכוף שוויון הזדמנויות בעבודה מול גופים ממשלתיים באותה צורה שעושים זאת מול גופים פרטים וההליך הפנימי שקיים לא פותר את הבעיה בכל המקרים. בצפון אירלנד זה אחרת, זה גוף לווייני עצמאי שאינו כפוף לאף משרד ממשלתי".

נציב שוויון הזכויות לבעלי מוגבלויות, אחיה קמארה, ציין כי ישנו שינוי ניכר בשטח ביחס להנגשת שירותים לבעלי מוגבליות כמו תחבורה ציבורית וכי אמנם היכולת של הנציבות לפעול מול הממשלה היא פחותה אך היא משפיעה על השיח הממשלתי בדיונים פנימיים.

בוב ניבן, שעמד בראש גופי שוויון בבריטניה והיה יועץ לנציבות שוויון בעבודה בישראל, אמר בדיון כי צעד קריטי להתקדמות הוא הסרת החסינות של המגזר הציבורי בישראל: "ההיגיון מאחורי החסינות מוסבר בכך שלא הגיוני שזרוע ממשלתית אחת תתווכח עם השנייה, אבל - מה עדיף? מצב בו שתי רשויות ציבוריות מתווכחות ביניהן בבית משפט? או מצב בו רשות ממשלתית יכולה להפר את החוק ללא ביקורת חיצונית?".

טליה שטיינר, מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, אמרה בדיון כי "נציבות שוויון לא יכולה להיות מכוונת רק למגזר הפרטי והבעייתיות של הפער האדיר בסמכויות, הכלים והמעמד של הנציבות מול המגזר הפרטי לעומת הציבורי הוא ברור ומחייב התייחסות מפורשת. המגזר הציבורי חייב להיות המוביל ביישום שוויון".

ד"ר ת'אבת אבו ראס, מנהל שותף ביוזמות קרן אברהם, אמר בדיון כי "אנחנו מצויים בתקופה בה ישנו כרסום מתמיד במעמד של המיעוט ובסובלנות הציבורית להתמודדות עם סוגיות הליבה של יחסי רוב ומיעוט בישראל. הקמת נציבות שוויון היא צעד פרואקטיבי של מענה למגמות האלו וביצור החשיבות של השוויון באמצעות הענקת מעמד עצמאי ונפרד לגוף שתפקידו לנטר את מצב השוויון גם ביחס של המדינה לאזרחיה וגם בחברה כולה. בחזון העתידי של גוף שוויון כזה צריך שתהיה לו הסמכות לקבל שקיפות מלאה ממשרדי ורשויות הממשלה לגבי סוגיות של תקצוב וייצוג הולם".

ד"ר גלית דשא, מנכ"לית שדולת הנשים, אמרה בדיון כי "הקמת נציבות שוויון זה הובלה של שיח לשינוי חברתי ולהעמדת השוויון במרכז הנושאים שמדינת ישראל מחליטה לקדם. זו הנחת אבן פינה לחברה מתחדשת ומתוקנת וזו הצהרה גם על שינוי סדרי עדיפויות וגם על שינוי השפה בה החלטנו לדבר"

ח"כ יעקב מרגי אמר בדיון: "אנחנו חברה מלאה תגיות והפליות. הנציבויות הן צעירות ואנחנו מדינה בהקמה בכל הנוגע לשוויון. באירלנד הייתה הפליה גלויה, אצלנו יש אפליה סמויה שמתחפשת בהרבה תחפושות ואין ספק שחייב להיות גוף עצמאי וצריך להוציא את זה מידי הממשלה"

ח"כ פנינה תמנו שטה אמרה בדיון: "התחושה שלי היא שהחברה הישראלית בכלל לא מכירה בגזענות הקשה שמתורגמת לאפליה ישירה וסמויה והתחושה היא אין באמת מי שמטפל. למעלה מתשעים אחוז מפניות הציבור שמגיעות אליי הן על גזענות".


ח"כ דב חנין אמר בדיון כי חייבים להסתכל על תופעת הגזענות והפליה בישראל במבט רחב שרואה את כל האוכלוסיות שנפגעות מכך: "המבט הזה מעלה תמונה עגומה - אי השוויון בישראל הוא לא רק חמור אלא מצב מחמיר ומעמיק. ההצעה המעשית שלי וזה אתגר לא פשוט לביצוע היא שנקים כוח משימה של חברי כנסת בסוגיות של שוויון. כוח משימה שיציב לעצמו מטרות מעשיות גם לחיזוק המנגנונים הקיימים והפיכתם לעצמאיים וגם בעבודה משותפת מעבר למחלוקות בסוגיות משותפות של שוויון".

ח"כ אורי מקלב אמר בדיון: "יש הכרח לפעול. הממשלה היא אחד המחוללים הגדולים של אי שוויון לאחרונה באמצעות חקיקה שהיא מקדמת".

 

עדכונים אחרונים

More updates
Icon מדיניות לשילוב ושוויון
Icon חינוך לחיים משותפים
Icon שיטור בחברה משוסעת
Icon פיתוח כלכלי ותעסוקה
Icon שירותים שוויוניים